ریست و بازیابی رمز دوربین مداربسته

ریست و بازیابی رمز دوربین مداربسته
۴٫۵
(۲)

بازیابی رمز دوربین مداربسته یکی از رایج‌ترین و در عین حال مهم‌ترین مشکلات دارندگان دوربین مداربسته است. اینکه بعد از مدتی می‌خواهید تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته خودتان را ببینید و یا تنظیمات آن را تغییر دهید، و دستگاه از شما رمز عبور می‌خواهد تازه متوجه می‌شوید که آن را فراموش کرده‌اید، و بدون رمز به هیچ کدام از آنها دسترسی ندارید.

فراموشی رمز دوربین مداربسته هم شامل خود دوربین می‌شود و هم شامل دستگاه ضبط تصاویر (NVR و یا DVR). در این مقاله از سایت امنیت۲۴ قصد داریم به روش‌های بازیابی دستگاه ضبط تصاویر بپردازیم. اگر شما به دنبال یافتن حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

پیشنهاد به شما: حتما مقاله ریست پسورد داهوا را را بخوانید.

فراموش کردن و بازیابی رمز دوربین مداربسته

بازیابی رمز دوربین مداربسته همیشه از یک روش انجام نمی‌شود چه بسا برای ریست دوربین مداربسته می‌بایست روش‌هایی را انجام داد تا به نتیجه رسید. در این مقاله ما قصد داریم روش‌های ابتدایی بازیابی رمز دوربین مداربسته که ممکن است به شما کمک کند را، بیان کنیم. کاربران عزیز توجه داشته باشید در بعضی از مواقع بازیابی رمز عبور به این راحتی نیست و باید افراد متخصص نسبت به این کار اقدام کنند.

در بازار برندهای معروف و متفرقه زیادی وجود دارد که در بعضی از موارد برای بازیابی هر کدام باید چندین روش را امتحان کرد تا به نتیجه رسید. ریست و بازیابی دستگاه‌های قدیمی نسبت به دستگاه‌های جدید بسیار راحت‌تر است و دستگاه‌های جدید به راحتی ریست نمی‌شوند. به خاطر سواستفاده‌های که از همین راحتی ریست بوده است که موجب شده شرکت‌های سازنده هر روز به پیچیده‌تر شدن این عمل اقدام کنند. همچنین این روش‌ها در حال تغییر هستند و هر روز برای ریست کردن باید روش‌های جدیدی انجام داد.

پیشنهاد به شما: مقاله ریست پسورد دوربین هایک ویژن را حتما بخوانید.

در این مقاله قصد داریم روش‌های قدیمی و موجود را بیان کنیم و همچنین در صورت اطلاع از روش‌های جدید آن را به این مقاله اضافه کنیم. ولی همانطور که در بالا گفته شد شاید این روش‌ها نتواند جوابگو کار شما باشد و در آن صورت می‌بایست از فرد متخصص کمک بگیرید.

بازیابی رمز دوربین مداربسته می‌تواند هم به صورت سخت افزاری و هم به صورت نرم افزاری انجام شود.

نکته مهم: در مواقعی که رمز دوربین مداربسته فراموش کرده‌اید و نیاز دارید تصاویر ضبط شده را مشاهده کنید به هیچ عنوان برای دیدن تصاویر هارد دستگاه را به کامپیوتر وصل نکنید. این کار ممکن است باعث شود اطلاعات هارد، معیوب شود و در مواقعی با کارهایی نظیر ریکاوری هم نمی توان کل اعطلاعات را برگرداند. معیوب شدن اطلاعات بدین منظور اتفاق می‌افتد که که فرمت دستگاه دوربین مدار بسته با فرمت کامپیوتر متفاوت است و کامپیوتر برای خواندن اطلاعات نیاز به فرمت کردن هارد دارد و همین نیاز موجب معیوب شدن اطلاعات می‌شود.

مراحل بازیابی رمز و ریست دوربین مداربسته

برای بازیابی رمز دوربین مداربسته می‌توان از مراحل زیر استفاده کرد:

پیشنهاد به شما: مقاله شرکت نصب دوربین مدار بسته در تهران را حتما بخوانید.

روش اول: استفاده از رمز های پیش فرض خود دستگاه:

روش دوم استفاده از دکمه Esc: در بعضی از دستگاه‌های قدیمی و  همچنین متفرقه، دکمه‌ای به نام Esc وجود دارد. برای استفاده از این روش در حالتی که دستگاه خاموش است دکمه Esc را نگه داشته و دستگاه را روشن کنید. در هنگام روشن شدن صدای بوقی شنیده می‌شود و ممکن است دستگاه ریست شود.

روش سوم: در داخل بعضی از دستگا‌ه‌ها دکمه ریست وجود دارد، که با زدن آن دستگاه ریست می‌شود. برای این منظور باید پیچ‌های قاب دستگاه را باز کرده و ببینید که در داخل آن دکمه ریست وجود دارد یا نه. اگر وجود داشت با زدن دکمه دستگاه ریست می‌شود.

روش چهارم خارج کردن باتری مادربرد دستگاه. این روش در بعضی از مدل‌ها ممکن است باعث ریست شود. وظفیه باطری مادر در اصل حفط تنظیمات ساعت و تنظیمات شخص سازی شده، دستگاه است.  برای این منظور باطری را از جای خود در آورده و به وسیله پیچ گوشتی دو سر جای باطری روی مادربرد رابرای تخلیه بار الکتریکی آن به می‌زنیم و بعد از ۱۰ دقیقه دوباره باطری را در جای خودش قرار می‌دهیم.

پیشنهاد به شما: مقاله نصب دوربین مداربسته شمال تهران را حتما بخوانید.

روش پنجم: بر روی مادربرد بعضی از دستگاه دو پین برای ریست کردن قرار داده شده است. با اتصال این پین‌ها با هم ممکن است دستگاه ریست شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید باید پیچ‌های قاب دستگاه را باز کرده و در صورتی که این پین‌ها را روی مادربرد مشاهده کردید و در حالتی که دستگاه خاموش است با پیچ گوشتی این دو را به هم متصل کنید. اگر ریست شد که هیچ ولی اگر نشد در حالت روشن هم این کار را تست کنید.

بازیابی رمز دوربین مداربسته
اتصال پین‌های مادربرد برای ریست دوربین مداربسته
بازیابی رمز دوربین مدار بسته دستگاه های قدیمی
بازیابی رمز دوربین مدار بسته – عکس شماره دو

روش ششم: استفاده از نرم افزارهایی که برای این منظور درست شده است. تعداد این نرم‌ افزارها زیاد است و باید بدانید که از هر کدام در چه زمانی استفاده می‌شود.

روش هفتم: فلش کردن دستگاه

کلام آخر

در این مقاله تعدادی از روش‌های ابتدایی ریست و بازیابی رمز دوربین مداربسته را بیان کردیم. در بعضی از موارد ممکن است که روش‌های گفته شده عملی نباشد و همچنین این روش‌ها در حال منسوخ شدن هستند و شرکت‌های سازنده از روش‌های پیچیده‌تری برای ریست و بازیابی رمز دوربین مداربسته استفاده می‌کنند. اگر سوالی و یا تجربه مفیدی در این زمینه دارید خوشحال می‌شویم که آن را برای استفاده م و کاربران در قسمت نظرات بیان کنید.

میانگین امتیاز ۴٫۵ / ۵٫ تعداد آرا ۲

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

2 دیدگاه برای “ریست و بازیابی رمز دوربین مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.