رمز پیش فرض و ریست پسورد دوربین داهوا

رمز پیش فرض و ریست پسورد دوربین داهوا
۴٫۳
(۳)

ریست پسورد و رمز پیش فرض(دیفالت) دوربین داهوا

رمز پیش فرض و ریست پسورد دوربین داهوا مشکل رایج خیلی از دارندگان این دوربین‌ها هستند. دوربین‌های مدار بسته مانند خیلی از وسایل دیجیتال برای داشتن امنیت بیشتر نیاز به رمز دارند. یکی از مهمترین کارکردهای این رمز جلوگیری از دسترسی سایر افراد به فیلم‌های ضبط شده و تنظیمات دستگاه است. هنگامی که رمز عبور را فراموش می‌کنید دیگر نمی‌توانید وارد تنظیمات دستگاه شوید و یا فیلم‌های ضبط شده را مشاهده کنید.

توجه

کاربر گرامی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر روش‌های ریست پسورد، ممکن است با روش‌های گفته شده در این مقاله نتوان ریست پسورد دستگاه را انجام داد. همچین دستگاه‌های سری جدید اصلا رمز پیش فرض ندارند. در این صورت برای ریست پسورد می‌بایست از یک کارشناس دوربین مدار بسته کمک بگیرید.

در این مقاله از سایت امنیت ۲۴ رمز پیش فرض دوربین داهوا و همچنین روش‌های ریست پسورد آنها نیز گفته می‌شود.

برای درخواست ریست پسورد دستگاه خود همین حالا با ما تماس بگیرید:

ریست پسورد به صورت آنلاین و هزینه آن 200,000 تومان می‌باشد.

درخواست مشاوره تلفنی
درخواست مشاوره در واتس آپ
درخواست مشاوره در تلگرام

پیشنهاد به شما: برای اطلاع از قوانین نصب دوربین مداربسته در ادارات به قانون نصب دوربین مداربسته در آسانسور مراجعه کنید.

نکته مهم: به هیچ عنوان در هنگام فراموشی رمز عبور، برای دیدن فیلم‌های ضبط شده، هارد دستگاه را به کامپیوتر وصل نکنید. برای اینکه فرمت پارتیشن بندی دستگاه NVR یا DVR با فرمت پارتیشن بندی کامپیوتر تفاوت دارد و همین تفاوت باعث آسیب دیدن اطلاعات هارد می‌شود.

 

رمز پیش فرض یا پسورد دیفالت دوربین داهوا

در گذشته دستگاه‌های داهوا دارای رمز پیش فرض و پسورد دیفالت بسیار ساده بودند که بر روی همه آنها کار می‌کرد. همین سادگی رمزها باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای دارندگان این دوربین‌ها شد، تا آنجا که افراد بیگانه بدون داشتن پسورد می‌توانستند فیلم‌های ضبط شده را با این پسورد مشاهده کنند.

به همین دلیل شرکت داهوا تصمیم گرفت رمز پیش فرض را از روی دستگاه خود حذف کند، و روش‌های مطمئن‌تری را جایگزین آن کند. این روش‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم. توجه داشته باشید که این رمز پیش فرض برای دستگاه‌های داهوای قدیمی کاربرد دارد و دستگاه‌های جدید با آنها ریست پسورد نمی‌شوند.

پیشنهاد به شما: جهت اطلاع از پسورد دیفالت هایک ویژن به رمز پیش فرض هایک ویژن مراجعه کنید.

در پایین نام کاربری و رمز پیش فرض دوربین داهوا آورده شده است:

نام کاربری رمز عبور
admin admin
۶۶۶۶۶۶ ۶۶۶۶۶۶
۸۸۸۸۸۸ ۸۸۸۸۸۸

ریست پسورد دوربین داهوا

ریست پسورد دوربین داهواهای قدیمی با همان رمزهای پیش فرض قابل انجام بود. ولی در دستگاه‌های داهوایی که طی چند سال اخیر تولید شدند دیگر کاربرد ندارد. در دستگاه‌های جدید هنگامی که برای اولین بار آن را روشن می‌کنید دو روش برای بازیابی رمز عبور وجود دارد که می‌توانید آنها را فعال یا غیرفعال کنید. برای استفاده از این دو روش باید آنها را از قبل فعال کرده باشید. فعال کردن آنها باعث می‌شود تا زمانی که رمز عبور را فراموش کردید بتوانید دستگاه را به راحتی ریست کنید.

البته ممکن است در بعضی از نرم افزارها کمی متفاوت باشد ولی اصول آن یکی است و با کمی دقت می‌توانید برای آنها نیز از این روش‌ها استفاده کنید.

  • ریست رمز عبور از طریق ایمیل
  • ریست رمز عبور از طریق پاسخ به سوالات امنیتی

روش اول ریست پسورد از طریق ایمیل: همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید با وارد کردن ایمیل خود در قسمت Reserved Email، در هنگام فراموشی رمز عبور کدی برای ورود به سیستم برای ما ارسال می‌شود که با وارد کردن آن دستگاه به راحتی ریست می‌شود که در ادامه نحوه دریافت آن کد را نیز توضیح می‌دهیم.

ریست پسورد دوربین داهوا
ریست پسورد دوربین داهوا

گزینه Reserved Email می‌توانید فعال یا غیر فعال کنید. در ادامه ما فرض می‌کنیم که ایمیل را از قبل وارد کرده‌ایم و بعد از مدتی رمز عبور را فراموش کرده‌ایم.

برای درخواست ریست پسورد دستگاه خود همین حالا با ما تماس بگیرید:

ریست پسورد به صورت آنلاین و هزینه آن 200,000 تومان می‌باشد.

درخواست مشاوره تلفنی
درخواست مشاوره در واتس آپ
درخواست مشاوره در تلگرام

در پنجره Login بر روی عبارت Forget Patterrn کلیک می‌کنیم. صفحه Password Reset ظاهر می‌شود و از قسمت Reset Mode گزینه Email را انتخاب می‌کنیم. بارکد ریست رمز عبور ظاهر می‌شود. حال وارد اپلیکیشن داهوا شده و گزینه Password Security را انتخاب می‌کنیم. سپس  بارکد را با دوربین موبایل اسکن می‌کنیم. اگر مراحل را درست انجام داده باشیم پیغام موفقیت آمیز Successfully reset password ظاهر می‌شود. کد به ایمیل شما ارسال شده است و می‌توانید وارد ایمیل شوید و آن را در قسمت Security Code وارد کنید و روی Next کلیک کنید.

به طور خلاصه مراحل زیر را باید طی کنید:

Login → Forget Patterrn → Reset Mode → Email → وارد اپلیکشن شده → Password Security → اسکن بارکد و ارسال کد به ایمیل‌تان

روش دوم ریست پسورد از طریق پاسخ به سوالات امنیتی: برای استفاده از این روش باید از قبل این گزینه را فعال کرده باشید. ماهیت این روش یدین صورت است که شما با پاسخ به سوالات و ذخیره آنها، در هنگام فراموشی رمز عبور با وارد کردن همان پاسخ‌ها، دستگاه سیستم شما را مالک دستگاه تشخیص داده و اجازه ریست را می‌دهد.

برای اینکار مانند تصویر بالا گزینه Security Questions را ابتدا فعال کنید. و بعد از سوالات موجود سوال مورد نظر خود را انتخاب و به آن پاسخ دهید. این روش فعال شد.

حال فرض می کنیم که رمز عبور را فراموش شده است. در پنجره Login روی گزینه Forget Patterrn کلیک کرده و در پنجره باز شده از قسمت Reset Mode گزینه Security Questions را انتخاب کنید سپس روی Next کلیک کنید در صورتی که جوابها را به درستی وارد کرده باشید پنجره تعریف کردن رمز عبور ظاهر می‌شود و باید رمز عبور جدید را وارد کنید.

پیشنهاد به شما: برای بازیابی رمز دوربین مداربسته به مقاله فراموشی رمز دوربین مداربسته مراجعه کنید.

به طور خلاصه برای این روش مراحل زیر را باید طی کنید:

Login → Forget Patterrn → Reset Mode → Security Questions → وارد کردن جواب سوالات امنیتی

ریست سخت افزاری دوربین داهوا

ریست سخت افزاری دوربین داهوا را زمانی انجام می‌دهیم که از روش‌های قبلی نتیجه نگرفته باشیم. بیشتر دستگاه‌های داهوا مخصوصاً دستگاه‌های سری جدید در داخل دستگاه و روی مادربرد دکمه‌ای کوچک مانند عکس زیر جهت ریست کردن دستگاه قرار داده شده است. برای ریست دستگاه با استفاده از این دکمه مراحل زیر را انجام می دهیم:

ریست سخت افزاری دوربین داهوا
ریست سخت افزاری دوربین داهوا
  • دستگاه را خاموش کنید.
  • پیچ‌های قاب دستگاه را باز کرده تا به مادر برد آن برسیم.
  • سپس این دکمه را فشار و نگه دارید و در حالی که این دکمه را نگه داشتید دستگاه را روشن کنید و حدود ۳۰ ثانیه آن را نگه دارید. و بعد آن را رها کنید.
  • دستگاه ریست می‌شود و به تنظیمات کارخانه برمی‌گردد.

با روشن شدن دستگاه منوی تنظیمات اولیه دستگاه را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید مجدد برای آن رمز عبور تعیین کنید.

در بعضی از دستگاه ها ممکن است دکمه ریست وجود نداشته باشد و برای ریست باید آن را به گارانتی مربوطه ارسال کنید.

برای درخواست ریست پسورد دستگاه خود همین حالا با ما تماس بگیرید:

ریست پسورد به صورت آنلاین و هزینه آن 200,000 تومان می‌باشد.

درخواست مشاوره تلفنی
درخواست مشاوره در واتس آپ
درخواست مشاوره در تلگرام

کلام آخر

در این مقاله از مجله سایت امنیت۲۴ رمزهای پیش فرض دوربین داهوا و روش‌های ریست کردن آن گفته شد. در بعضی از مواقع ممکن است برای ریست رمز از یک متخصص کمک بگیرید. در آخر اگر سوالی و یا تجربه مفیدی در این زمینه دارید در قسمت دیدگاه‌ها قراردهید.

میانگین امتیاز ۴٫۳ / ۵٫ تعداد آرا ۳

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

2 دیدگاه برای “رمز پیش فرض و ریست پسورد دوربین داهوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *